طراحی وب سایت با دروپال

  • مزایای دروپال چیست؟

وردپرس فقط یه نرم افزار وبلاگ نویسی سادست که با اینکه هرکاری رو میتونه انجام بده، اما برای کارهای مقیاس بزرگ یا سطوح مهم سیستم مدیریت محتوا، محدودیت ها و سختی های خودشو داره. اینجاست که دروپال به کار میاد.
البته دروپال هم میتونه برای یه وبلاگ معمولی یا سایت شرکت های متوسط استفاده بشه، اما وردپرس تو این حوزه ها غالب شده و علتش هم واضحه: با استفاده از دروپال قدرت میره بالا و راحتی در استفاده میاد پایین و منحنی یادگیری افزایش پیدا می کنه.
شاید بخواهید دقیق تر راجع به برتری های دروپال بدونید تا تصمیم دقیقتری بگیرید، خب شکی نیست که اگه دروپال مناسبِ شرکتی باشه میتونه محسنات خاصی داشته باشه. ۳ تا از مهمترین این برتری ها اینهاست:

  • قدرت

اگه همیشه تو طراحی سایتتون قدرت بیشتر میخواهید، سیستم مدیریت محتوای منبع باز دروپال همون چیزیه که دنبالش می گردید. برخلاف اینکه محوریت کاربر تو این سیستم پایینه، اما تعداد افزونه هایی که برای این سیستم وجود داره بیشتر از وردپرسه.
در سطح توسعه، حتی میتونید با دروپال ریشه فایل های برنامه رو هم ویرایش کنید. یعنی عمیق ترین سطح کنترل رو بین ۳ سیستم مدیریت محتوای برتر داره. اگه گروه توسعه ی خوبی داشته باشید، میتونن با دروپال هر خواسته ای که داشته باشید انجام بدن، چه الآن و چه حتی بعد از توسعه کامل سایت.

  • امنیت

امنیت بزرگترین تفاوت دروپال محسوب میشه. دروپال سطح بالایی از امنیت رو تأمین می کنه. خیلی از سایت های دولتی با دروپال ساخته شدند، معروف ترینشون هم Whitehouse.gov سایت کاخ سفید امریکاست.
البته هیچ سیستم امنیتی بی نقص و عیب نیست. اما دروپال با مزیت های عمومی امینیتی و پلتفرم برنامه های میزبانی خاصش میتونه مشکلات و خطرات امنیتی سایتتونو بهتر از دو رقیب دیگش مدیریت کنه.

  • کارایی

دروپال از نظر فنی پیشرفته تر از دو سیستم مدیریت محتوای دیگست. تقریبا از هیچکدوم از منابع سیستم استفاده نمیکنه...بنابراین نگرانی از بابت بالارفتن سریع هزینه های میزبانی نباید داشته باشید.
به علاوه، معمولا صفحات دروپال سریع تر بارگذاری میشن و زمان پاسخگویی سریعتری نسبت به سایت هایی که با وردپرس یا جوملا ساخته شدند دارند.
البته مشخصه که افزونه ها و دیگر تفاوت های سایت ها با هم میتونه روی این زمان اثر بذاره، اما یه توسعه دهنده خوب میتونه کارایی سایتتونو با وجود امکانات زیاد، حفظ کنه.

  • آیا دروپال برای من مناسب است؟

اگه شما در سطح تجاری بالایی قرار دارید و یه شرکت بزرگ رو اداره می کنید، احتمالا دروپال همه ملاحظات مهمی رو که برای سیستم مدیریت محتواتون در نظر دارید برآورده می کنه. اختلافات هزینه و زمان تحویل هم حتما نقش مهمی تو انتخاب دارن. باید عرض کنم که معمولا توسعه یه سایت دروپال دو تا سه برابر وردپرس بیشتر طول میکشه.
ضمنا اگه قراره با دروپال کار کنید باید توی گروهتون چند تا متخصص فنی زبر و زرنگ داشته باشید که پیام های خطا رو پیگیری کنن یا مشکلات احتمالی کدنویسی رو تشخیص بدن. با توجه به عمق پیچیدگی و منحنی یادگیری، احتمالا به پشتیبانی تخصصی دائمی هم نیاز داشته باشید.
نهایتا، این مزایا فقط یه سری نکته های مهمتر برای شروع بود که خدمتتون عرض کردم. طراح سایتتون باید طی یه جلسه مشاوره همه مزایا و معایب کار با سیستم های مدیریت محتوای مختلف رو براتون شرح بده و تو انتخاب کمکتون کنه تا نهایتا مطابق با بودجه، انتظارات و رشد تجاری آینده شرکتتون بهترین گزینه رو انتخاب کنید.

باور ها

ما نسبت به خلق هر محصولی مسئولیم و باید در تمام زمانها فارغ از مشکلات و مسائلی که ما را در شرایط سخت و دشوار قرارمی دهد کیفیت بالای کارهایمان را حفظ کنیم.

 

تماس با ما

 

وبلاگ

خبرنامه